Problémy s dutinami alebo hrdlom – vyskúšajte ušné sviečky!

Chlad, vietor a s nimi každoročné problémy s dutinami a hrdlom. No nie len v zime môžme „chytiť prievan“.

 

Skoro každý už v živote zažil zápal ucha. Je to veľmi nepríjemná bolesť.

Ošetrenie ušnými sviečkami (sviečkovanie) nie je žiadna novinka. Prehriatie ucha a dutín pomocou voskového papiera ztočeného do lievika poznali už starí egypťania.

Za pomoci tepla, ktoré sa uvoľňuje po zapálení ušnej sviečky sa jemne prehrejú dutiny a môže sa tak uvoľniť opuch a tlak, ktorý vznikol pri zápale v uchu. Samotné sviečkovanie je príjemne relaxačné. Počas horenia sviečky sa môže stať, že sa tlak uvoľní a zvuk sa zmení na jasnejší. Počas noci sa môže uvoľniť nahromadená tekutina (prebytočný maz). Po použtí ušných sviečok sa stav rapídne zlepší.

 

Ak je potrebné, tak sviečkujeme každé ucho raz za deň, počas troch dní a potom každý druhý deň až do vymyznutia príznakov zápalu.

 

Pri sviečkovaní uší je len zopár zásad: Sviečkujeme vždy obidve uši. Ak v uchu už prebieha veľmi silný zápal, sviečku nevkladáme do ucha, ale vedľa ucha alebo po ucho! A odporúčam, aby sa nikto neošetroval sám, teda, aby si nesviečkoval sám vlastné uši – kôli bezpečnosti.

Ak je v uchu akútny, silný zápal, tak sviečku nevkladáme do ucha, ale vedľa ucha alebo do jamky pod ucho!

 

Vyskúšať čo dokážu ušné sviečky môžte aj vy. Pre deti sú sviečky špeciálne upravené a v krásnych farbách, z ktorých si určite vyberú tú čo sa im páči: kategória DETSKÉ / KRÁTKE SVIEČKY

Pre dospelých je výber ušných sviečok ešte širší. Rozdiely sú vo farbe a použitom esenciálnom oleji – to určuje oblasť ich využitia: kategória UŠNÉ SVIEČKY

 

Sviečkuje sa vždy pravé aj ľavé ucho, aby sa dutiny rovnomerne prehriali a uvoľnili.

 

Ak máte otázky ohľadom sviečkovania, môžte mi napísať cez Kontaktný formulár alebo email.

Odpovede na všetky Vaše otázky ohľadom sviečkovania môžte získať na Kurzoch, workshopoch a prednáškach.

Maruš