Terapie

Terapia prichádza na rad, keď už nevieme ako sa vysporiadať s tým čo nás trápi, čo nás bolí, ako nájsť zmysel v tom, čo sa nám deje. Príčin môže byť veľa a často nemajú zjavné dôvody.

Bolesť nie je len o tele a emócie ovplyvňujú celý náš život. Všetko so všetkým súvisí - nájsť nový uhol pohľadu je cesta.

Harmonizácia tela, mysle, ducha a emócií, znamená liečbu celého človeka nie len jednotlivých častí. Pomáha pri znovuzískaní psychickej, fyzickej a energetickej rovnováhy tela.

Pri terapiách sa veľa pozornosti venuje postojom klienta, ktorý postupne preberá zodpovednosť za svoje zdravie. Preto je hlavnou úlohou ukázať ako sa to dá.

Cesta je v zmene postojov k sebe, svojmu okoliu, k svojmu spôsobu života a starostlivosti o seba.

Ako môže pomôcť terapia?

Nemôžeme žiť šťastný a zmysluplný život, ak sme odpojení a roztrieštení. Preto je také dôležité pozerať sa na všetky zložky zdravia súčasne.

Celostné terapie podporujú:

  • Fyzické zdravie: bolesti tela, chronické ochorenia, napätie, únava a choroby.
  • Emočné zdravie: pocity ako hnev, smútok alebo obavy.
  • Duševné zdravie: depresia, úzkosť a stres, napr. „Nie som dosť dobrý.“
  • Duchovné zdravie: cítiť sa prázdny, stratený, neúplný, odpojený a rozdrobený.

Slovo a dotyk ako súčasť terapeutických techník.

Slová a dotyky sú zdrojom sily, ktorá ak sa správne použije, je schopná liečiť.

Slovo

Pomáha  vyjadriť trápenie, pochyby, bolesť, či zmätok. Vie formulovať otázky, ktoré sú nevyhnutnou súčasťou hľadania a pochopenia súvislostí. Dobre položená otázka je polovicou odpovede.

Dotyk

Pomáha otvárať jemné spojenie medzi emóciou a telom - posilňuje imunitný systém, zmierňuje psychickú aj fyzickú bolesť, uvoľňuje oxytocín - hormón lásky, vyvažuje nervový systém, produkuje dopamín - hormón motivácie, buduje sebavedomie, lieči stres a úzkosť, zvyšuje trpezlivosť.

Ako dlho trvá terapia a ako sa na terapiu objednať?

Terapie obvykle trvajú 90 - 120 minút. Objednať sa môžte telefonicky, mailom alebo cez kontaktný formulár v záhlaví tejto stránky.