Na čo sú dobré Ušné sviečky?

Ušné sviečky sa odporúčajú pri problémoch s ušami, dýchacími problémami, pri príznakoch prechladnutia a stresu, sú užitočné aj pri relaxácii. Na urýchlenie rekonvalescencie môžeme použiť rôzne doplnkové terapie, ušné sviečky môžeme doplniť čajovou kúrou, obkladom alebo inhaláciou. V nasledujúcom texte navrhujeme takéto komplexné terapie na najčastejšie problémy.

 

Aký druh terapie ušnými sviečkami možno navrhnúť v prípade…

 

aké sviečky pri bolesti hlavy a uší

…chronických ušných problémov (tinitus, nadmerný ušný maz)?

 

Chronický tinitus môže byť spôsobený fyzickými alebo neurologickými problémami. Ak sú vaše ťažkosti také intenzívne, že narúšajú váš každodenný režim, obráťte sa na odborníka. Tinitus možno zmierniť pravidelnou masážou uší a hlavy alebo ošetrením súvisiacich akupunktúrnych bodov. Ušná sviečka má upokojujúci, relaxačný účinok a pomáha udržiavať ucho čisté. Pri týchto problémoch odporúčame používať ušné sviečky s vôňou Harmanček, Čajovník (Tea Tree) alebo Propolis.

 

…respiračných problémov (bolesť hrdla, kašeľ, ťažké dýchanie)?

 

 

Bolesť hrdla sa dá liečiť obkladom s citrónom na hrdle. Môžeme kloktať tymiánový, harmančekový alebo rozmarínový čaj a dať si lyžicu medu. Problémy s katarom môžu byť zmiernené tým, že si dáte sirup alebo čaj zo skorocelu alebo tymiánový čaj (jedna šálka ráno a jedna večer). Účinné môže byť aj naparovanie, inhalovanie slanej horúcej vody alebo harmančekového čaju. Na zmiernenie týchto problémov odporúčame používanie ušných sviečok s vôňou Čajovník (Tea Tree), Rozmarín, Tymián alebo Aníz.

 

…prechladnutie, senná nádcha?

 

 

Pri prechladnutí je dôležité prijímať tekutiny: veľmi účinný je čaj z tymianu, lipového kvetu alebo šípky (šípku nevariť, len namočiť a zohriať), horúci kúpeľ nôh (napr. pol hodiny s rozmarínom) pomáha tiež. Upchatý nos či nosový katar sa dá liečiť slanými nosnými kvapkami, užitočná je aj inhalácia eukalyptu či mäty piepornej. Na zmiernenie týchto problémov odporúčame používať ušné sviečky s vôňou Harmančeka, Mäty piepornej, Eukalyptu, Propolisu alebo Čajovník (Tea Tree).

 

…bolesti hlavy, ak sa necítite dobre?

 

 

Pri bolestiach hlavy môže pomôcť upokojujúci čaj z citrónovej trávy alebo harmančekový čaj, na čelo alebo spánky si môžeme dať obklad z levandule alebo tymiánu. Môžeme skúsiť použiť súvisiace akupunktúrne body na hlave alebo na ruke: 1. bod: Medzi obočím na koreni nosa. 2. bod: Medzi prvou a druhou záprstnou kosťou (kosťami ruky) na chrbtovej strane / chrbte ruky. (Presnejšie: na vrchole trojuholníkovej oblasti medzi naším otvoreným ukazovákom a palcom smerom k zápästiu.) V prípade chronickej a intenzívnej bolesti hlavy alebo migrény sa odporúča konzultovať s lekárom alebo odborníkom, aby sa predišlo závažnej príčine resp. chorobe. Na zmiernenie týchto problémov odporúčame použitie ušnej sviečky s Citrónovou trávou, Harmančeka, Levandule alebo Propolisu.

 

…zmiernenie príznakov stresu, uvoľnenie?

 

 

 

Neustály stres, nervozita nás vyčerpáva, preto je veľmi dôležité nájsť si čas na relax, na aktívny oddych, nájsť si príjemnú a motivujúcu, oživujúcu činnosť. Užitočné môže byť napríklad aj cvičenie jogy alebo meditácie. V prípade stresu alebo nervozity môže pomôcť šálka čaju z jablkovej kôry alebo citrónovej trávy. Na zmiernenie týchto problémov odporúčame použiť ušné sviečky Citrónová tráva, Pelargónia, Šalvia muškátová alebo Krištáľ.

 

Na záver by sme chceli poznamenať, že Ušná sviečka je naturopatická pomôcka, ktorá sa používa na alternatívnu alebo doplnkovú liečbu ľahších problémov a ochorení. Keďže lieky na predpis nemajú rovnaký účinok na každého, ani ušná sviečka nie je užitočná pre každého pacienta. Skúsenosti a spätné väzby však ukazujú, že je to účinná metóda pre mnohých používateľov, avšak presný mechanizmus účinku ešte nie je jasný.

(článok je prevzatý zo stránky výrobcu Ušných a Telových sviečok NaturheliX®)

 

Najčastejšie otázky FAQ nájdete v článku: Ušné sviečky – Sviečkovanie – často kladené otázky FAQ