.

Maytenus Ilicifolia - čaj

Maytenus ilicifoliaMaytenus ilicifoliaVeľmi lahodný čaj z listov Maytenu ilicifolia sa pije najmä v Južnej Amerike, oblasti Paraguaya, Argentíny a Brazílie ako tonikum, afrodiziakum a aperitívum. Maytenus ilicifolia je strom s ostnatými listami, vďaka ktorým sa mu v miestnom jazyku hovorí Espinheira Santa. V domovine je veľmi cenený pre svoje všestranné použitie. Výzkum potvrdil u tejto rastliny celý rad významných účinkov. Listy sú veľmi silným zdrojom "fytoestrogénov", ktoré znižujú riziko výskytu osteoporózy najmä u žien a sú ich "omladzujúcím" elixírom. Pomáhajú v období menštruácie, harmonizujú menstruačný cyklus a obmedzujú vznik prechodových návalov. Účinné látky Maytenu majú antibakteriálne a antivirové účinky, znižujú riziko vzniku rakoviny a leukémie už vo veľmi malých dávkách. Ďalej obmedzujú riziko vzniku artritídy, reumy, žalúdočných vredov, zápalov čriev, majú sedatívne, vasodilatačné, ukľudňujúcí a bolesť tíšiaci účinok. Znižujú prekyslenie žalúdka a organizmu a napomáhajú posilovať obranyschopnosť organizmu.
Celkovo harmonizujú hormonálny systém, najmä oblasť nadobličiek, posilňujú organizmus a jeho ochranný systém voči nebezpečným mikroorganizmom. Odstraňuje napätie a stres. Ak máte smäd, určite oceníte vynikajúcu chuť a relaxačný účinok tohoto skvelého čaju pre každú nevšednú príležitosť.

Harmonizuje meridián srdca, osrdečníka, hrubého čreva, sleziny, žalúdka, pečene a obličiek.

Má tonizačné, afrodiziakálne, relaxačné, analgetické, detoxikačné, antioxidačné, diuretické, sťahujúce, dezinfekčné, antibiotické, antivirové, antibakteriálne, antimikrobiálne, antiulcerózne, protirakovinné, antileukemické, antiarthritické, antirevmatické, kotraceptívne, vasodilatačné, estrogénne, laxatívne, protizápalové a imunostimulačné účinky.

Zloženie: Maytenus ilicifolia – list

Tu môžte ísť na nákup

Podaj dalej

Obchodné podmienky